deneme

  • Süre: 4 gün
  • Kalkış: 24/03/2020
  • Fiyat: 1,900TL

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu
Rehberlik Dahil,
Tren Bileti Dahil,
Uçak Bileti Dahil,

Doğu Ekpresi İle Kars Turu

1.Gün. 24 Mart 2020 Salı ( İstanbul – Ankara Gar )

Değerli Konuklarımız;

* 05:30 Halkalı Yüksek Hızlı Tren İstasyonu
* 05:45 Bakırköy Yüksek Hızlı Tren İstasyonu
* 06:15 Söğütlü Çeşme Yüksek Hızlı Tren İstasyonu
* 07:00 Bostancı Yüksek Hızlı Tren İstasyonu
* 08:15 Pendik Yüksek Hızlı Tren İstasyonu
* 09:45 Gebze Yüksek Hızlı Tren İstasyonu
* 10:45 Arifiye Yüksek Hızlı Tren İstasyonu

Yukarıda belirtilen saatlerde seçmiş olduğunuz Yüksek hızlı tren istasyonuna geçiyor ve sizlere iletilen biletlere istinaden trenimize binerek Ankara tren garına doğru hareket ediyoruz. Kısa ve keyifli bir yolcuğumuzun ardından Ankara Tren Gar’ına geliyor 16:55’de hareket edecek Turistik Doğu Ekspres trenimizi beklerken dileyen misafirlerimiz Ankara’da gezebilir yâda bir alışveriş merkezinde zaman geçirebilirler. 16:55’de hareket edecek Turistik Doğu Ekspres trenimiz için 16:00’da Ankara Tren Gar’ında buluşuyor ve serüvenlerle dolu keyifli tren yolculuğumuza başlıyoruz. Tren yolculuğumuz esnasında tren içerisinde bulunan kafeterya bölümünden sıcak soğuk içecek ihtiyaçlarınızı tatlı ve tuzla atıştırmalıklarınızı satın alabilirsiniz.

Sabah Kahvaltısı: Yüksek Hızlı trende alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Ankara’da serbest olarak alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Konaklama: Turistik Doğu Ekspres treni yataklı vagonda gerçekleşecektir.

Akşam Yemeği: Turistik Doğu Ekspres treninde alınacak olup tur ücretine dahil değildir

Not: Yüksek hızlı tren biletleriniz tur gerçekleşmeden 1 hafta önce tarafınıza mail ortamında gönderilecektir.

2.Gün. 25 Mart 2020 Çarşamba ( Erzincan – Erzurum – Kars Tren Yolculuğu )

Değerli konuklarımız; sabah erken saatlerde trenimizde uyanıyor ve penceremizden dışarıya baktığımızda bizleri büyüleyecek eşsiz manzarayı görüyoruz. Anadolu’nun kendisine hayran bırakan güzellikteki coğrafyası ile yolculuğumuza devam edeceğiz. Kahvaltımızı ekstra olarak tren kafeteryasında alıyoruz. Yolculuğumuza yanımızda getirdiğimiz Gazete, Dergi ve Kitabımızı okuyarak devam ediyoruz. Öğle saatlerinde Erzincan da mola verdiğimiz sırada meşhur Erzincan döneri sipariş edebilirsiniz. 17.00 – 20.00 arasında ise Erzurum’da mola verilecektir. Akşam yemeği içinde arzu eden misafirlerimiz için Erzurum cağ kebabı siparişi vereceğiz. Gece ilerleyen saatlerde Kars’a ulaşıp otelimize yerleşeceğiz.

Ekstra Turlar:

1.Alternatif Kemaliye Turu Kişi Başı: 100,00 TL

Değerli konuklarımız; İliç Gar’ında trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz Kemaliye Turu’na katılabilir. Kemaliye turumuza ilk olarak Karanlık Kanyon Tekne turu ile başlıyoruz. 20 dakika sürecek tekne turumuzun ardından Kemali’ye merkeze hareket ediyoruz. Eski konaklarıyla ünlü Kemali’ye geliyor taş dibi mahallesi, medrese ve değirmeni geziyoruz. Kemaliye’nin muhteşem doğasının keyfini çıkaracağımız Lökhane de yöresel ürün alışverişimizi yaparken Bebik kahvelerimizi de içiyoruz. Kemali’ye turumuzu tamamlıyor ve Turistik Doğu Ekspres trenimize geri dönüyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.Alternatif Erzincan Turu Kişi Başı: 100,00 TL

Değerli konuklarımız; Erzincan Gar’ında trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz Erzincan Turuna katılabilir.  Türkiye’nin en büyük şelalelerinden birisi olan Girlevik Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelale gezimizin ardından Erzincan merkeze dönüyor ve Bakırcılar çarşısına geçiyoruz. Bakırcılar Çarşısı gezimizin ardından tren istasyonuna dönüyor ve tren yolcuğumuza devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Tren’de alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Tercihe bağlı olarak Trende veya Erzincan dan ekmek arası döner sipariş edilecek olup tur ücretine dâhil değildir.

Akşam Yemeği: Tercihe bağlı olarak Erzurum’dan Çağ kebap sipariş edilecektir. Tur ücretine dâhil değildir.

Konaklama Oteli: The Kars Park Otel

3.Gün. 26 Mart 2020 Perşembe ( Ani Harabeleri – Kars – Çıldır Gölü )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Türkiye ile Ermenistan arasında sınır oluşturan Arpaçay’ın kenarında kurulmuş Ani Harabelerine gidiyoruz. Türkiye’nin en önemli kültür varlıkları arasında gösterilen birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Ani Harabeleri gezimizi rehberimiz eşliğinde başlıyoruz. Ani Katedral ( Meryem Ana Kilisesi ), Surp Stephanos Kilisesi, Dikran Honentz KilisesiAbugamir Pahlavuni Kilisesi, Halaskâr ( Amenaprgiç ) Kilisesi, Ebu’l Menuçehr Camii, Sultan Sarayını geziyoruz. Ani Harabeleri gezimizi tamamlıyor ve Kars şehir merkezine geliyoruz. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi görüp gezebileceğimiz Kars gezimizi tur aracımızla panoramik olarak yapıyor ve kale içinde aracımızdan iniyor Kars kalesini panoramik olarak görüyoruz.  Kars gezimize ilk olarak şehirdeki Kümbet cami ile başlıyor sonrasında Kars sokaklarındaki yürüyüşümüze devam ediyoruz. Osmanlılar döneminde yapılan Taş Köprü üzerinden geçerek Namık kemalin 1950 de dedesi ile birlikte kaldığı evi görüyoruz. Günümüzde Âşıkların kullandığı bu evde uzun yıllar öncesinden kalma âşık atışma geleneği devam ettirilmektedir. Yeterli zamanımızın olması durumunda Âşık atışmalarını izleyebiliriz. Gezimize biraz ara verip öğle yemeğimizi almak için Kars kazevine geliyoruz. Kars iline ait yöresel yemekler; Evelik Çorbası – Kaz eti – Piti – Hangel – Umaç helvası tadına bakabilirsiniz. I. Dünya savaşı sırasında bölgeye gelen Almanların üretimine başladığı Gravyer peyniri Dünya’ya ün salmıştır. Kar gravyeri ve diğer peynir çeşitlerinin bulunduğu peynir mağazasında alışveriş molası vereceğiz. Kars’tan ayrılıp Ardahan ve Kars sınırları arasında kalan Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su gölü ve ikinci en büyük gölü olarak bilinen Çıldır Gölüne hareket ediyoruz. Kışın soğuktan donan çıldır gölünde vereceğimiz serbest zaman süresince Buz tutan göl etrafında gezinti yapabilir, Atlı Kızaklara binebilirsiniz. Fotoğraf molamızın ardından ısınmak için kahve molası vereceğiz. Sıcak içeceklerimizi yudumladıktan sonra Kars’ta bulunan otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kars Kazevinde serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe yada set menü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Kafkas Gösterisi: Otelde alınan akşam yemeği sonrasında yöreye özgü halk dansları gösterisinin sunulduğu organizasyon ( Kişi başı 80,00 TL )

Konaklama Oteli: The Kars Park Otel

4.Gün. 27 Mart 2020 Cuma ( Sarıkamış – Erzurum – İstanbul )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Sarıkamış’a hareket ediyoruz. İlk olarak Kafkas harekâtında hayatlarını yitiren şehitlerimiz için yapılan anıtı görüp 1896 yılında II. Çar Nikola tarafından eşi Çariçe Katherina için yaptırıldığına inanılan Katherina Köşküne gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Sarıkamış kayak merkezine gidiyoruz. Kayak merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonunda arzu eden misafirlerimiz telesiyeje binebilirler. Öğle yemeğimizi Sucuk ekmek ile alacağız. Yemek sonrasında Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum’un sembolü olan Çifte Minareli Medreseyi ve Ulu Cami’yi görüp, Erzurum Evleri arasından yürüyerek Sultan Melik Mahallesinde bulunan ve Anadolu’daki mezar anıtlarının en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetleri ziyaret ettikten sonra Rüstem Paşa Kervansarayında ( Taşhan ) serbest zaman veriyoruz. Alışverişlerimizi tamamladıktan sonra Akşam yemeğimizi Erzurum’un meşhur Cağ kebabı ile alıyoruz. Yemek sonrasında Havaalanına hareket ediyor uçağımıza biniş işlemlerimizin ardından Pegasus havayolları ile İstanbul Sabiha gökçen havaalanına uçuyoruz. Bir başka Adabaşar Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Sarıkamış Sucuk Ekmek ile alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Erzurum Ye gör restoranda Çağ kebap ile alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama Oteli: Bu akşam konaklama mevcut değildir.

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

İstanbul – Ankara Tren Garı Hızlı Tren İle Ulaşım,

Doğu Ekspres – Kars Yataklı Tren Bileti,

Erzurum – İstanbul Uçak Bileti,

Otobüs (46 Kişilik) veya Midibüs (27 Kişilik) İle Ulaşım,

Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı, 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı,

Açık Büfe 1 Akşam Yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

Adabaşar Turizm Araç İçerisindeki İkramlar,

1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası,

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle Yemekleri,

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,

Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,

Ekstra Belirtilen Organizasyonlar ( Ekstra Turlar ve Kafkas Gecesi ),

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,

Sarıkamış Telesiyej Ücreti,

Tren’de Alınacak Yemek ve İçecekler,

Not: Turumuz Turistik Doğu Ekspres yataklı vagonda olacağı için 3 kişilik oda bulunmamakta ve satışı mevcut değildir. Tek kişilik ve Çift kişilik konaklama yapılma zorunluluğu olup Tek kişi katılım sağlamak isteyen misafirleri Çift kişilik oda fiyatı ödemek zorundadır.

Bölge Bilgileri

Asya ile Avrupa kıtaları arasında binlerce yıl köprü görevi görmüş Anadolu onlarca uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kimileri yalnızca Asya’dan Avrupa’ya geçmek için kullanmışlar, kimi uygarlıklarda Vatan belledikleri Anadolu toprağını işlemiş, kentler oluşturmuş yurt edinmişlerdir. Bu nedenledir ki Anadolu zengin bir kültürel dokuya sahip olmuştur. Her köşesinde farklı inançlar, tarihi yapılar, gelenekler, şiveler ve farklı lezzetler karşımıza çıkmaktadır. Adabaşar TurizmKültür Turları Ekibi olarak Tur programlarımızı bu zengin kültürü yaşayabilmenize olanak sağlayacak şekilde hazırlamaktayız.  Karadeniz’in doğal zenginlikleri olan yaylalar, Sümela Manastırı, Ayasofya Cami gibi öne çıkan tarihi eserleri ve zengin mutfağı, Ege ve Akdeniz’in Mavi bayraklı koyları, Yunan mimarisinin tüm özelliklerinin görülebildiği antik şehirler, Ege mutfağının zeytinyağlı yemek çeşitleri, Güney ve Doğu Anadolu’da farklı inançların bir arada yaşadığı şehirleri ve ibadethaneleri, Antik döneme ait tarihi eserler ve yapılar; Mozaikler, medreseler, nefis kebap çeşitleri, tarihi çarşıları, doğanın sanatsal dokunuşu ile oluşturduğu mucize peri bacaları, İnsan eliyle şekillenen Kapadokya ve görülmeye değer bir çok bölge…. 80’in üzerinde tur seçeneği ile sizlerin beğenisine sunmaktayız. İstanbul hareketli turlar ağırlık da olmakla birlik de Edirne – Bursa – İzmir – Ankara – Antalya olmak üzere 26 farklı ilden Tur programları düzenleyerek, İstanbul dışında ikamet eden misafirlerimize hizmet götürmekteyiz.  

 

Kültür Turları organizasyonları bir ekip işi olduğunun bilincindeyiz. İşte bu nedenle tecrübeli ve çözüm odaklı operasyon çalışanlarımız, Seçmiş olduğunuz Turun gideceği Bölgeye hâkim, bilgi birikimi yüksek tecrübeli ve güler yüzlü rehber kadromuz ile tatiliniz’in başlangıcından sonuna kadar sizlerle birlikteyiz. Tatiliniz boyunca yolculuk yapacağınız araçlarınızın en üst modelleri ve konforlu olanları kullanırız. Seçmiş olduğunuz turunuzda konaklama yapacağınız otelinizi özenle seçeriz, bölgenin üst kalite standartlarını taşıyan, rahat ve konfor vazgeçilmez standartlarımızdır. Gezilen şehirlerde öğle yemeği için mola vereceğimiz restaurantlarda yöresel menülerin bulunması, kaliteli ve hızlı servis, rahat atmosfer ve uygun fiyat kriterleri ile belirlenmektedir.

Tatiliniz boyunca Adabaşar Turizm Kalitesini ve farkını görecek, kendinizi güvende hissedeceksiniz….

Genel Şartlar

Müze Kart

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.

Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Ek Hizmet Detayları

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, Tur programı altında belitilen hzimetler, otopark ücretleri, tekne turu ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahilir.

 65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.

Genel Şartlar

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Adabaşar Turizm Sorumluluğu yoktur.

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.

4 gece üzeri turlarda hergün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Adabaşar Turizm misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 17.01.2017

Kademeli Fiyat Sistemi

Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça)  fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.

İptal Güvence Paketi

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)  ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur  Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)  Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın  Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.